تنها کسب و کاری که ارزش راه انداختن دارد

کارآفرینی و راه انداختن کسب و کار امروز در دنیا با استقبال خیلی زیادی روبرو شده است. تقریبا همه به دنبال راه‌انداختن یک کسب و کار برای خودشان هستند و هر کس هم این کار را به دلایل مختلفی انجام می‌دهد. برای  شروع و ورود به دنیای کارآفرینی هم مطالب زیادی منتشر شده و بنده هم در این وبلاگ قبلا مطلبی تحت عنوان «کارآفرینی را از کجا باید شروع کرد؟» نوشته‌ام.

در بسیاری از مطالبی که در مورد کارآفرینی نوشته شده اشاره شده است که کاری را که قصد راه‌اندازی آن را دارید باید قابلیت توسعه پذیری یا Scalability داشته باشد. به طور خلاصه یعنی اینکه کسب و کار را باید بتوان به مرور زمان توسعه داد و اندازه بازار تحت پوشش آن را بیشتر کرد. لذا بسیاری از کسب و کارهایی که مبنای هنری و کارهای دستی دارند را کسب و کار نمی‌دانند.

اما نکته‌ای که من می‌خواهم به آن اشاره کنم این که راه اندازی یک کسب و کار و ادامه دادن آن به اندازه کافی سخت و دشوار است و لذا بهترین کاری که می‌توان راه انداخت کاری است که لذت بخش باشد. کاری که همیشه و در لحظات سخت انگیزه و حوصله سرکار حاضر شدن را داشته باشیم. مهم‌ ترین بخش کار٬ مستمر بودن آن است. باید هر روز و همیشه سر کار خود حاضر شوید و به همین دلیل نیاز به کاری دارید که بتوانید این کار را برای آن انجام دهید. هر روز و به مدت طولانی و این تنها کاری است که ارزش راه انداختن دارد.

04 مارس 2017

دیدگاه‌ها/سوالات کاربران

    لطفا نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  • لطفا دیدگاه/سوال خود را با زبان و کی‌برد فارسی ارسال کنید
  • لطفا از تبلیغ مستقیم وب‌سایت خود خودداری کنید
  • نظراتی که با چیزی به جز نام ارسال شده باشند تایید نخواهند شد حتی اگر مفید باشند