اینفوگرافیک بیش از ۵۰۰۰ ابزار دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی آنلاین یا دیجیتال مارکتینگ واژه‌ای است که این روزها خیلی در مورد آن می‌شنویم و تعداد افرادی که دوست دارند در این حوزه فعالیت کنند هر روز بیشتر می‌شود.باید دقت کرد که بازاریابی دیجیتال یا همان دیجیتال مارکتینگ چیزی نیست جز استفاده از ابزارهای آنلاین برای پیاده کردن علم بازاریابی. پس بخشی از دانش مربوط به دیجیتال مارکتینگ مربوط به کسب علم بازاریابی است و بخش دیگری از آن مربوط به کسب دانش مربوط به ابزارهای دیجیتال مارکتینگ است.

با استقبال روز ‌افزون از دیجیتال مارکتینگ و تخصیص سهم بیشتری از بودجه بازاریابی به دیجیتال مارکتینگ، تکنیکها و تعداد ابزارهای مربوط به آن هم افزایش می‌یابد. در سال ۲۰۱۱ تنها ۱۵۰ ابزار برای این کار وجود داشت ولی این رقم در سال ۲۰۱۷ به بیش از ۵۰۰۰ عدد رسیده است.

استفاده از هر کدام از این ابزارها می‌تواند یک تخصص باشد. اما یک برنامه بازاریابی (Marketing Plan) خوب نیاز به یک استراتژی دیجیتال خوب دارد. کلمه استراتژی کمی دهن پر کن است ولی به به زبان ساده می‌توان گفت که استراتژی دیجیتال مجموعه‌ای است از کارهایی که به شما در رسیدن به اهدافتان با استفاده از ابزارهای آنلاین کمک خواهد کرد.

استراتژی دیجیتال مجموعه‌ای است از کارهایی که به شما در رسیدن به اهدافتان با استفاده از ابزارهای آنلاین کمک خواهد کرد.

برای موفقیت در دیجیتال مارکتینگ نیاز به تدوین یک استراتژی دیجیتال دارید که با توجه به اهداف شما از بازاریابی، به شما در هدف گذاری در بخش دیجیتال مارکتینگ و انتخاب ابزارها و فرایندهای صحیح کمک شایانی می‌کند.

بخش بزرگی از تخصص یک دیجیتال استراتژیست و دیجیتال مارکتر آشنایی با این ابزارهاست. آشنایی با تمام این ابزارها مقدور نیست ولی درست کردن یک لیست از ابزارهایی که شما به راحتی می‌توانید از آنها استفاده کنید بسیار لازم است.

اینفوگرافیک زیر لیست نزدیک به ۵۰۰۰ ابزار دیجیتال مارکتینگ را در دسته‌های مختلف نمایش می‌دهد. بررسی این اینفوگرافیک خالی از لطف نیست.

march tools

 

 1. فایل PDF با کیفیت بالا برای دانلود
06 مه 2018

دیدگاه‌ها/سوالات کاربران

 • محمد گفت:

  سلام روز بخیر
  قبلا ازتون دعوتتون کرده
  بودم برای عضویت در گروه جامعه وبمستران
  مهندس چرا نیومدی توی گروه
  خوشحال میشیم تشریف بیارید و دوستان دیگه تبادل اطلاعات داشته
  باشیم
  گروه جامعه وب مستر ها
  https://t.me/joinchat/DBhKUBJE3gUMxzABig66Ig

  • لطفا نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  • لطفا دیدگاه/سوال خود را با زبان و کی‌برد فارسی ارسال کنید
  • لطفا از تبلیغ مستقیم وب‌سایت خود خودداری کنید
  • نظراتی که با چیزی به جز نام ارسال شده باشند تایید نخواهند شد حتی اگر مفید باشند