مهمترین مهارت برای کسب درآمد بیشتر چیست؟

همه ما بیشتر وقت خود را به فراگیری مهارت‌های تخصصی طی می‌کنیم. تمام طول تحصیل و تمام طول عمر کاری را به دنبال فراگرفتن مهارتهای تخصصی هستیم و هر روز در مورد همین موضوعات مطالعه می‌کنیم غافل از اینکه برای موفقیت نیاز به مهارت‌هایی فراتر از مهارتهای تخصصی داریم. 

ما آدمها موجوداتی اجتماعی هستیم . برای زندگی کردن به همدیگر نیاز داریم و باید بتوانیم با هم ارتباط درستی برقرار کنیم. 

اینکه بتوانیم درست منظورمان را برسانیم و درست منظور طرف مقابل را متوجه شویم مهارت بسیار مهمی است . وقتی ارتباطات درستی داشته باشیم امکان توسعه کسب و کار و به دست آوردن فرصتهای کاری خوبی نیز فراهم خواهد شد. اگر روزی به خود آمدید و دیدید که در جای درستی کار نمی‌کنید و در کسب درآمد دچار مشکل شده‌اید بدانید که در برقراری ارتباط دچار مشکل هستید. 

همه، آدمهای زیادی را می‌شناسیم . هر کدام از این افراد می‌توانند دریچه‌ای رو به تجربه‌ها و موقعیت‌های جدید باشند. مشکل از جایی شروع می شود که فراموش می‌کنیم آدم هستیم و ارتباطاتمان را تنها بر روی فاکتورهای کاری توسعه می‌دهیم. منظورم این است که اگر من با فردی که در فلان سازمان مسئول خرید است ارتباط دارم می‌توانم در مواقعی هم که چیزی برای فروش ندارم حالی از او بپرسم. 

اگر قرار باشد یک کار برای توسعه بازار انجام دهم این است که از همین فردا با دوستانم ارتباط بگیرم. با هم گپی بزنیم و چایی بنوشیم. 

به نظر من همه آن‌ چیزی که در بازاریابی و روابط عمومی به دنبالش هستیم همین درست ارتباط برقرار کردن است . این روزها شاهد کمپین‌ها و فرایندهایی از بازاریابی هستیم که این اصل را به کل از یاد برده‌اند. تبلیغات فجیع تلویزیونی، پیامک‌های ناخواسته، ایمیلهای اسپم، فروش اطلاعات کاربران سرویس به شرکتهای دیگر و … . 

پیشنهاد من به شما برای توسعه بازار و کسب درآمد بیشتر چه در حوزه سازمانی و چه در حوزه شخصی این است که روی روابط خود سرمایه‌گذاری کرده و آنها را توسعه دهید. 

برچسب‌ها:,
22 آگوست 2019

دیدگاه‌ها/سوالات کاربران

    لطفا نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  • لطفا دیدگاه/سوال خود را با زبان و کی‌برد فارسی ارسال کنید
  • لطفا از تبلیغ مستقیم وب‌سایت خود خودداری کنید
  • نظراتی که با چیزی به جز نام ارسال شده باشند تایید نخواهند شد حتی اگر مفید باشند