پیشنهاد ۵ شرکت بزرگ برای نحوه فعالیت در رسانه‌های اجتماعی

حضور برندها در رسانه‌های اجتماعی برای ایجاد کانالهای دوطرفه ارتباطی بسیار مهم و ضروری است. بر اساس مطالعات انجام شده می‌توان گفت که فعالیت‌های انجام شده در رسانه‌های اجتماعی مشخصا بر میزان فروش محصولات موثر است.

برای حضور موفق در رسانه‌های اجتماعی و جلوگیری از صدمه دیدن برند نیاز به تدوین سیاست‌نامه‌ای برای افرادی است که مدیریت حساب‌های رسانه‌های اجتماعی برندها را بر عهده دارند. در این سیاست‌نامه موضوعات مختلفی گنجانده می‌شود و هدف ترسیم یک نقشه راه برای فعالیت تیم رسانه‌های اجتماعی است.

در این مطلب نکات مهمی از سیاست‌نامه برندهای بزرگ را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

IBM

دعوا نکنید. اولین نفری باشید که اشتباهش را اصلاح می‌کند. نوشته‌های گذشته را بدون اینکه ذکر کنید ویرایش نکنید.

سعی کنید ارزشی خلق کنید:

اطلاعات ارزشمندی را منتشر کنید. کارمندان شرکت بهترین معرف برند هستند. ممکن است مطلبی که شما منتشر می‌کنید تاثیری بر روی برند داشته باشد.

به شکل اول شخص صحبت کنید:

خودتان باشید. از ویژگی‌های شخصی خودتان استفاده کرده و هر چیزی که در فکرتان هست را بگویید.

INTEL

همیشه قبل از انتشار مطلب یک لحظه صبر کنید. اگر در هنگام انتشار مطلب حس کردید که یک جای کار اشکال دارد حتما صبر کنید و به خودتان زمان بدهید. مستندات و سیاست‌نامه‌ها را دوباره بررسی کنید تا چیزی را که شما را ناراحت می‌کرده است را پیدا کنید. اگر لازم بود با مدیران بالا دست خود و یا واحد حقوقی موضوع را درمیان بگذارید.

مرز دنیای حرفه‌ای و شخصی در رسانه‌های اجتماعی بسیار باریک است. اگر در این رسانه‌ها اعلام کردید که در اینتل کار می‌کنید بدانید که با همین کار پیش‌فرض‌های در ذهن همه مخاطبان و صاحبان برند از توانایی‌ها و کارهای شما ایجاد می‌شود. اطمینان حاصل کنید که همه کارهایی که در این فضا به شما مربوط می‌‌شود، استانداردهای حرفه‌ای و ارزشهای شرکت در آنها رعایت شده است.

گفتگو کنید. با خوانندگان خود صحبت کنید. از اینکه خودتان باشید نترسید. آنها را دعوت کنید که نظرات خودشان را بیان کنند.

Kodak

لازم نیست فقط روی داخل شرکت تمرکز کنید. به مقالات، ویدیوها و مطالب دیگر وبلاگ‌ها هم لینک دهید. مطالب جالب دیگران را ریتوییت کنید.

در انتشار مطالب استمرار داشته باشید. کسی به وبلاگی که ۲ هفته پیش مطلبی را منتشر کرده است سر نخواهد زد. دايم در حال انتشار مطالب جدید باشید.

SAP

میان نظرات و حقایق تفاوت قائل شوید و کاری کنید که مخاطب تفاوت آنها را درک کند.

از کارهای دیگران مطلع باشید. مطالب آنها را بخوانید. گفتگوهای مردم در اینترنت را بخوانید تا شاید بتوانید از منظر جدیدی وارد بحث شوید. مشارکت در بحث سوخت فعالیت در رسانه‌های اجتماعی است.

کیفیت را بجای کمیت مد نظر قرار دهید. هر موقع که برایتان مقدور بود در کارها مشارکت کنید. لینک‌های منابعی را که فکر می‌کنید لازم است به اشترک بگذارید. اگر وبلاگی راه‌اندازی کردید کاری کنید که حتما مخاطب در بحث‌ها شرکت کند.

ZAPPOS

خودتان باشید و از بهترین داوری خود استفاده کنید.

07 جولای 2018

دیدگاه‌ها/سوالات کاربران

    لطفا نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  • لطفا دیدگاه/سوال خود را با زبان و کی‌برد فارسی ارسال کنید
  • لطفا از تبلیغ مستقیم وب‌سایت خود خودداری کنید
  • نظراتی که با چیزی به جز نام ارسال شده باشند تایید نخواهند شد حتی اگر مفید باشند