بهترین کلاس آموزش دیجیتال مارکتینگ کجاست؟

این سوال را خیلی‌ها از من می‌پرسند. واقعا بهترین جا برای یادگرفتن دیجیتال مارکتینگ کجاست؟ کلاس چه کسی را شرکت کنیم؟ چه کسی در این زمینه خبره است؟

چند روز پیش در آخرین جلسه دوره آموزشی بازاریابی محتوایی در سازمان مدیریت صنعتی باز این سوال از من پرسیده شد. جواب کوتاه من به این سوال این است که لازم نیست در هیچ کلاسی شرکت کنید همه این دانش به شکل رایگان در اینترنت وجود دارد.

منابع آموزشی روی اینترنت را می‌توانید در سایتهای مختلفی پیدا کنید که من لیستی از آنها را در ادامه می‌آورم.

البته تعداد منابع بسیار زیاد است و اگر یک جستجوی ساده انجام دهید لیست‌های بسیاری را پیدا خواهید کرد. 

باید به این نکته هم دقت کنید که خیلی‌ها توان این را ندارند که خودشان مطلبی را یاد بگیرند که به نظرم باید حتما روی این مهارت کار کنند.

دانش در سطح وسیعی در این حوزه در حال تولید، تغییر و تحول است و لازم است که ما به عنوان کارشناس دیجیتال مارکتینگ به روز باشیم.

بعد از کسب این دانش گام بعدی درگیر کار عملی شدن است. علاوه بر این حالا می‌توانید تجربه مدرسان مختلف را شنیده و با دانش خود آنها را تطبیق دهید.

اما کار عملی را برای آموختن دیجیتال مارکتینگ از کجا شروع کنیم؟ 

 کسی که وارد دنیای مارکتینگ شده است برای اولین گام باید بتواند مهارتهای خود را به شکلی درست به جامعه مخاطبین معرفی کند. ممکن است از خودتان بپرسید که به عنوان یک تازه وارد من که مهارتی برای معرفی ندارم. بله حرف شما درست است اما همه چیزی هست که بسیار مهم‌تر از دانش تخصصی شما است.

یکی از این مهارت‌ها تلاش شما برای آموختن است. بسیاری از کارفرماها به دنبال افرادی هستند که علاقه‌مند به یادگیری باشند. 

به نظر من هر متخصص دیجیتال مارکتینگ باید وبلاگ شخصی خودش را داشته باشد و همیشه در آن از تجربیات خود بنویسد. قبلا در مطلبی با عنوان چرا یک متخصص دیجیتال مارکتینگ باید وبلاگ شخصی داشته باشد؟ بیشتر در این مورد توضیح دادم. خبر خوش این است با وجود سرویس وبلاگ نویسی ویرگول می‌توانید به سادگی کار را با درست کردن وبلاگ خودتان شروع کنید. در وبلاگتان در مورد مطالبی بنویسید که یاد گرفته‌اید .

به نظر من وبلاگ مهمترین پایه بازاریابی محتوایی است  و برای موفقیت در آن می‌توانید پست ۵ راه‌کار برای موفقیت در بازاریابی محتوا را مطالعه کنید. 

این وبلاگ به شما در پیدا کردن موقعیت‌های کاری چه کارآموزی و چه شغلی کمک قابل توجهی خواهد کرد. از طرفی هر تکنیک و استراتژیی را هم که فرا گرفتید می‌توانید روی وبلاگ خودتان پیاده کنید . 

پیشنهاد می‌کنم از همین امروز مطالعه را شروع کرده و وبلاگ شخصی خود را راه‌اندازی کنید. قطعا این مهم‌ترین گامی است که در جهت تبدیل شدن به یک متخصص دیجیتال مارکتینگ برداشته‌اید . 

15 آگوست 2019

دیدگاه‌ها/سوالات کاربران

    لطفا نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  • لطفا دیدگاه/سوال خود را با زبان و کی‌برد فارسی ارسال کنید
  • لطفا از تبلیغ مستقیم وب‌سایت خود خودداری کنید
  • نظراتی که با چیزی به جز نام ارسال شده باشند تایید نخواهند شد حتی اگر مفید باشند