ویژگی‌های یک بازاریاب مدرن چیست؟ [اینفوگرافیک]

امروز پیشگامان بازاریابی مدرن، دیجیتال مارکترها هستند. بازاریابی امروز هم هنر است و هم علم. بهتر است بگوییم یک بازارایاب امروزی هم باید از هنر استفاده کند و هم از علم بازاریابی.

در بخش هنری، موضوعاتی مانند نوشتن محتوا، تولید محتوای تصویری، رسانه‌های اجتماعی و ایمیل مارکتینگ جای می‌گیرند. اینجا جایی است که باید از ذوق هنری خود برای نوشتن یک مطلب مخاطب پسند  استفاده کنید.

دقیقا این بخش از مهارت یک متخصص بازاریابی برای طراحی یک کمپین وایرال مورد نیاز است. یک متخصص دیجیتال مارکتینگ برای پرورش این بخش از مهارت‌های خود باید تلاش بسیار زیادی انجام دهد. مطالعه در مورد افزایش خلاقیت و حتی شرکت در کلاسهای هنری می‌تواند به شدت مفید باشد.

پرورش توانایی‌های هنری نسبت به پرورش توانایی‌های دیگر به نظر کمی سخت و دشوار است اما همه چیز با کمی تلاش به دست خواهد آمد. بدانید که پرورش این بخش هنری می‌تواند یکی از مزیت‌های رقابتی مهم شما در دنیای دیجیتال مارکتینگ باشد.

توانایی‌های دیگری که یک بازارایاب مدرن نیاز دارد در دسته توانایی‌های علمی قرار می‌گیرند. یکی از مزایای اصلی دیجیتال مارکتینگ این است که می‌توان بازخورد دقیقی از فعالیت‌های انجام شده گرفت و بر اساس این بازخورد آن فعالیت را بهبود بخشید.

از مهارت‌هایی که در این بخش مورد نیاز است می‌توان به اندازه‌گیری میزان اثر بخشی فعالیت‌های بازاریابی صورت‌گرفته اشاره کرد. در این بخش متخصص بازاریابی دیجیتال باید بتواند با استفاده از ابزار و دانش روز اثر بخشی همه فعالیت‌های صورت‌ گرفته را اندازه گرفته و با استفاده از این اندازه گیری و تحلیل اطلاعات ادامه کار را طراحی کند.

آموختن مهارتهای مربوط به بخش علمی معمولا اولین چیزی است علاقه‌مندان دیجیتال مارکتینگ کار را با آن شروع می‌کنند چون آموختن آن خیلی پیچیده نیست. دست‌کم مسیر مورد نیاز برای آموختن این مهارت‌ها بسیار روشن و مشخص است.

به هر حال باید دقت کرد که یک متخصص دیجیتال مارکتینگ موفق فردی است که یک تعادل میان هنر و علمش برقرار کرده است. او با خلاقیت خودش برنامه بازاریابی را طراحی کرده و با علمش بازخوردها را اندازه گیری می‌کند.

اینفوگرافیک زیر این مفهوم را به خوبی بیان می‌کند.

ویژگی‌های بازاریاب مدرن

02 جولای 2018

دیدگاه‌ها/سوالات کاربران

    لطفا نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  • لطفا دیدگاه/سوال خود را با زبان و کی‌برد فارسی ارسال کنید
  • لطفا از تبلیغ مستقیم وب‌سایت خود خودداری کنید
  • نظراتی که با چیزی به جز نام ارسال شده باشند تایید نخواهند شد حتی اگر مفید باشند