چرا یک متخصص دیجیتال مارکتینگ باید وبلاگ شخصی داشته باشد؟

وقتی صحبت از نوشتن می‌شود برای بسیاری این کار بسیار سخت و دشوار است. پیدا کردن موضوع و تحقیق بر روی آن زمان زیادی لازم دارد و هر کسی را یارای نوشتن نیست. اما ما که در حوزه بازاریابی فعالیت می‌کنیم مخصوصا دیجیتال مارکتینگ اصلی‌ترین کاری که انجام می‌دهیم تولید محتوی است و بخش مهمی از این تولید محتوی، تولید محتوی متنی برای وبلاگ است.

اما چرا باید یک متخصص دیجیتال مارکتینگ وبلاگ داشته باشد؟ برای داشتن وبلاگ دلایل بسیاری را می‌توان ذکر کرد اما اگر موضوع از منظر دیجیتال مارکتینگ بررسی شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد‌:

۱. نوشتن در مورد تجربیات و آموخته‌ها

دنیای بازاریابی، دنیایی بسیار پویا است و انسان هر روز مطالب جدیدی می‌آموزد. یکی از راه‌کارهایی که باعث می‌شود مطالب آموخته شده را به خوبی به ذهن بسپارید نوشتن آنها است. حالا وقتی این نوشته‌ها در معرض مطالعه عموم هم قرار گیرد قطعا تاثیر بیشتری در یادگیری خواهد داشت.

۲. پرسنال برندینگ

اولین چیزی که یک متخصص بازاریابی باید در آن مهارت داشته باشد معرفی درست خودش است. به نوعی یک متخصص بازاریابی باید بتواند اول از مهارت بازاریابیی که دارد برای خودش استفاده کند. خب همانطور که همیشه در مباحث دیجیتال مارکتینگ هم گفته شده تولید محتوی تاثیر بسیار زیادی در این حوزه دارد.

۳. تولد یک جامعه مخاطبین

یکی از مهمترین تاثیرات داشتن وبلاگ این است که به مرور زمان یک جامعه‌ای از خوانندگان در آن ایجاد خواهد شد و این یعنی فضایی ایجاد شده برای بحث در مورد موضوعات مختلف و توسعه شبکه ارتباطات حرفه‌ای.

۴. پیشنهاد‌های کاری

وقتی شما در مورد موضوعات تخصصی خود می‌نویسید و با مخاطبان وبلاگ در ارتباط هستید، به نوعی از یک جایگاه تخصصی در ذهن مخاطب برخوردار خواهید شد و این باعث می‌شود هر کدام از این مخاطبان اگر فرصت کاری مربوط به شما را مشاهده کنند اولین گزینه شما باشید. ساده‌ترین کاری که می‌توانید در سایت خود انجام دهید بیان این مطلب است که خدمات مشاوره هم ارائه می‌کنید.

 

26 ژوئن 2018

دیدگاه‌ها/سوالات کاربران

    لطفا نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  • لطفا دیدگاه/سوال خود را با زبان و کی‌برد فارسی ارسال کنید
  • لطفا از تبلیغ مستقیم وب‌سایت خود خودداری کنید
  • نظراتی که با چیزی به جز نام ارسال شده باشند تایید نخواهند شد حتی اگر مفید باشند